Waarom vechten mannen? Waarom houden vrouwen de dubbele seksuele moraal mee in stand? Wijst femicide werkelijk op vrouwenhaat? En waarom kiezen meisjes in gendergelijke landen minder vaak voor exacte wetenschappen?
In haar columns voor De Standaard behandelt filosofe Griet Vandermassen deze en verwante thema's. Het genderdebat wordt volgens haar meer gevoerd met ideologische dan met wetenschappelijke argumenten. Steeds vaker krijgen we politiek gemotiveerde onwaarheden voorgeschoteld: biologisch geslacht zou een spectrum zijn, sekseverschillen in psychologie en gedrag zouden weinig tot niets met biologie te maken hebben. Maar gepolitiseerde wetenschap helpt niemand vooruit. Zonder een goed begrip van een probleem kunnen we het niet doeltreffend aanpakken. Daarom moeten dogma's en taboes overboord. Goede wetenschap veronderstelt vrij onderzoek, oprechte waarheidsvinding en respect voor feiten en logica.
In haar werk probeert Griet die waarden consequent toe te passen. 'Wie is er bang voor sekseverschillen?' bevat een selectie herwerkte columns in haar kenmerkende stijl: wetenschappelijk onderbouwd, ongebonden, helder en genuanceerd.
We publiceren alleen reviews die voldoen aan de voorwaarden voor reviews. Bekijk onze voorwaarden voor reviews.