Bedankt voor het vertrouwen het afgelopen jaar! Om jou te bedanken bieden we GRATIS verzending (in België) aan op alles gedurende de hele maand januari.
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • In januari gratis thuislevering in België
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten
Bedankt voor het vertrouwen het afgelopen jaar! Om jou te bedanken bieden we GRATIS verzending (in België) aan op alles gedurende de hele maand januari.
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • In januari gratis thuislevering in België
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten

She

Eddy Van Gestel
Hardcover | Nederlands, Engels, Frans
€ 49,95
+ 99 punten
Haal af na 1 uur in 1 winkel(s). . Enkel beschikbaar in de winkel (niet voor thuislevering)
Eenvoudig bestellen
Veilig betalen
Gratis afhalen in je Standaard Boekhandel

Omschrijving

She, of hoe een enkel gesprek met topmodel Ajuma Nasenyana, intussen meer dan een decennium geleden, zo’n grote invloed heeft gehad op mijn werk. Hoe ze als een van de eerste zwarte modellen in een blanke modellenwereld een lans brak voor meer aandacht voor de onvolprezen schoonheid, sensualiteit en kracht van Afrikaanse vrouwen. Dat het toch niet kon zijn dat er zoveel indrukwekkende coffee table boeken bestonden met mooie, blanke vrouwen in een flamboyante hoofdrol, maar er niet één te vinden was die zwarte vrouwen op een pied de stalle zette. En dat ik dat toen nauwelijks kon geloven, niet voldoende thuis in die materie. En dat bloot gewoon is, vanzelfsprekend, en niet zondig hoeft te zijn, een gevoel dat zwarte mensen is ontnomen door blanke overheersers in een lang vervlogen tijd.

Graag vertel ik u over hoe ik me toen heb verdiept in deze, over mijn twijfels om mij te wagen aan dit project, blank en bovendien ook nog eens man. Over de angst om fout te begrijpen en om fout begrepen te worden. Hoe ik er uiteindelijk, schoorvoetend, toch aan ben begonnen, zoekend naar de juiste toon, de juiste sfeer. Goed wetend dat een net iets verkeerde manier van laten kijken naar de camera of een net iets verkeerde pose of compositie ertoe leidt dat wat kunst kan zijn, al snel verwordt tot iets platvloers, goedkoops. Of anders gezegd, hoe uitdagend het is om iemand, al dan niet naakt, in beeld te brengen en toch ver verwijderd te blijven van erotiek. Omdat daarmee dit concept zijn doel compleet zou hebben gemist.

Ik moet al de moedige vrouwen bedanken die over een periode van meer dan 10 jaar aan dit project hebben meegewerkt. Voor hun enthousiasme en toewijding. Het is een eer geweest om met hen te mogen werken. En blij te zijn dat er intussen in de wereld zoveel is veranderd. Hoe een catwalk geen catwalk meer is zonder zwarte modellen, hoe de covers van Vogue en aanverwante magazines niet meer exclusief blank getint zijn. Eindelijk.

Eddy Van Gestel

Lamu, Kenia, maart 2024

Specificaties

Betrokkenen

Auteur(s):
Uitgeverij:

Inhoud

Aantal bladzijden:
264
Taal:
Nederlands, Engels, Frans

Eigenschappen

Productcode (EAN):
9789079669509
Verschijningsdatum:
12/09/2024
Uitvoering:
Hardcover
Afmetingen:
230 mm x 300 mm
Gewicht:
1200 g
Standaard Boekhandel

Alleen bij Standaard Boekhandel

+ 99 punten op je klantenkaart van Standaard Boekhandel
SOLDEN

30% korting

op een mooie selectie boeken en papierwaren
SOLDEN
solden
Standaard Boekhandel

Beoordelingen

We publiceren alleen reviews die voldoen aan de voorwaarden voor reviews. Bekijk onze voorwaarden voor reviews.