Je cadeautjes zeker op tijd in huis hebben voor de feestdagen? Kom langs in onze winkels en vind het perfecte geschenk!
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • Gratis thuislevering in België vanaf € 30
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten
Je cadeautjes zeker op tijd in huis hebben voor de feestdagen? Kom langs in onze winkels en vind het perfecte geschenk!
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • Gratis thuislevering in België vanaf € 30
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten

Floreren

zoektocht naar goed leven voor mensen met een ernstige verstandelijke beperking en ernstige gedragsproblemen

Janny Beernink-Wissink
Paperback | Nederlands
€ 26,00
+ 52 punten
Levering 2 à 3 werkdagen
Eenvoudig bestellen
Veilig betalen
Gratis thuislevering vanaf € 30 (via bpost)
Gratis levering in je Standaard Boekhandel

Omschrijving

Binnen de verstandelijk gehandicaptenzorg is een kleine kwetsbare groep mensen met ernstige beperkingen die grotendeels op een instellingsterrein verblijft. Het betreft mensen met een ernstige verstandelijke beperking en ernstige gedragsproblemen. Mensen met ernstige beperkingen ervaren structurele belemmeringen en weinig tolerantie vanuit de samenleving en de samenleving voelt zich onthand, machteloos en 'gehandicapt' ten opzichte van deze groep mensen.

Onderzoek naar de meerwaarde van het burgerschapsparadigma voor deze kwetsbare groep mensen staat nog in de kinderschoenen. Er is weinig aandacht voor de mogelijkheden tot en de voorwaarden voor burgerschap voor mensen die ook met veel zorg en ondersteuning niet volledig kunnen participeren in de samenleving.

In de studie in dit boek zijn direct betrokkenen geïnterviewd over hoe het leven van mensen met ernstige beperkingen zou kunnen worden verrijkt. De theorie van Nussbaum - de capability approach - bleek hierbij behulpzaam. Nussbaums begrip 'floreren' kan als paradigma fungeren in de zorg voor mensen met ernstige beperkingen. Floreren betekent niet de mate van geïntegreerd zijn maar de mate van verrijking. Verrijking vormt de sleutel voor goed leven. Een sleutel die kan leiden tot mogelijkheden die tot op heden vaak onbenut blijven.

Het boek wil van betekenis zijn voor verwanten, belangenbehartigers, begeleiders, psychologen, orthopedagogen, artsen, (vak)therapeuten en beleidsmakers. Ook voor buurtbewoners, maatschappelijke organisaties, welzijnswerkers en vrijwilligers is dit boek toegankelijk.

Janny Beernink-Wissink was werkzaam als orthopedagoog bij SiZa en betrokken bij de zorg van mensen met een ernstige verstandelijke beperking en ernstige gedragsproblemen. Momenteel werkt zij als gz-psycholoog bij GGNet met mensen met psychiatrische problemen en een lichte verstandelijke beperking of zwakbegaafdheid.

Specificaties

Betrokkenen

Auteur(s):
Uitgeverij:

Inhoud

Aantal bladzijden:
240
Taal:
Nederlands
Leeftijd:
Geïllustreerd:
Ja

Eigenschappen

Productcode (EAN):
9789059729926
Verschijningsdatum:
13/07/2015
Uitvoering:
Paperback
Afmetingen:
170 mm x 240 mm
Gewicht:
458 g
Standaard Boekhandel

Alleen bij Standaard Boekhandel

+ 52 punten op je klantenkaart van Standaard Boekhandel
CADEAU

Onze must-reads: hét eindejaarsgeschenk

Vul een gat in iemands lectuur
CADEAU
GDABD Must-read
Standaard Boekhandel

Beoordelingen

We publiceren alleen reviews die voldoen aan de voorwaarden voor reviews. Bekijk onze voorwaarden voor reviews.