• Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • Gratis thuislevering in België vanaf € 30
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • Gratis thuislevering in België vanaf € 30
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten
  1. Boeken
  2. Geschiedenis & Samenleving
  3. Geschiedenis
  4. Een geschiedenis van Egypte van de vroegste tijd tot nu

Een geschiedenis van Egypte van de vroegste tijd tot nu

van de vroegste tijd tot nu

Jason Thompson
Paperback | Nederlands
€ 34,95
+ 69 punten
Levering 2 à 3 werkdagen
Eenvoudig bestellen
Veilig betalen
Gratis thuislevering vanaf € 30 (via bpost)
Gratis levering in je Standaard Boekhandel

Omschrijving

Egypte is een land met een lange geschiedenis. Door zijn oudheden, rijkdom en variatie in culturele invloeden spant Egypte, vergeleken met andere grote cultuurlanden, de kroon. Het is opvallend dat er geen toegankelijk boek is van de ruim 7000 jaar lange geschiedenis, wel tal van gespecialiseerde deelgeschiedenissen over de farao's, de Grieken en Romeinen, kopten, de moslimse middeleeuwen, de Ottomaanse en de moderne tijd, inclusief de revolutie van 2011. Het grote verhaal van de lange geschiedenis van Egypte is niet eerder geschreven.


Een geschiedenis van Egypte is een evenwichtige gids voor de soms labyrintische fasen van de beschavingen aan de oevers van de Nijl. De auteur biedt een overzicht van een indrukwekkend verleden en van de hoogte- en dieptepunten van dit oude land. Daarbij valt op dat veel perioden nog lang van invloed zijn geweest, waardoor scheidslijnen veel minder strak en definitief zijn dan je op het eerste gezicht zou denken.


Jason Thompson is een Amerikaans historicus die lange tijd in Egypte heeft gewoond waar hij les gaf aan de American University in Caïro. Van zijn hand verscheen een omvangrijke biografie van Edward Lane, de beroemde negentiende-eeuwse egyptoloog en arabist. Verder schreef hij een biografie over de eveneens negentiende-eeuwse reiziger en egyptoloog Sir Gardner Wilkinson. Hij werkt nu aan een geschiedenis van de egyptologie.


De Leidse hoogleraar egyptologie Olaf Kaper schreef voor deze uitgave en voor de Engelse herdruk een voorwoord.


Persstemmen

`[...] opvallend evenwichtig, samenhangend en [...] opvallend levendig, bijzonder goed leesbaar [...] Dit is het eerste boek in zijn soort en het is een geweldig succes.' Al-Ahram Weekly

'Alles in één boek stoppen zonder essentiële zaken weg te laten en andere te veel nadruk te geven, vereist een aanzienlijk vakmanschap en een brede visie.' Daily News Egypt

Specificaties

Betrokkenen

Auteur(s):
Uitgeverij:

Inhoud

Aantal bladzijden:
486
Taal:
Nederlands
Geïllustreerd:
Ja

Eigenschappen

Productcode (EAN):
9789054601784
Verschijningsdatum:
20/05/2014
Uitvoering:
Paperback
Afmetingen:
149 mm x 231 mm
Gewicht:
957 g
Standaard Boekhandel

Alleen bij Standaard Boekhandel

+ 69 punten op je klantenkaart van Standaard Boekhandel
CADEAU

Suske en Wiske & Jommeke trakteren

Koop hun avonturen nu voor slechts € 5!
CADEAU
actie strips
LANG LEVE LEZEN

Ontmoet topauteurs in onze winkels

tijdens het Feest van het Boek van 24 t.e.m. 26 oktober
LANG LEVE LEZEN
Feest van het Boek
E-BOOK ACTIE

Tot meer dan 50% korting

op een selectie e-books
E-BOOK ACTIE
E-bookactie korting
Standaard Boekhandel

Beoordelingen

We publiceren alleen reviews die voldoen aan de voorwaarden voor reviews. Bekijk onze voorwaarden voor reviews.