Bedankt voor het vertrouwen het afgelopen jaar! Om jou te bedanken bieden we GRATIS verzending (in België) aan op alles gedurende de hele maand januari.
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • In januari gratis thuislevering in België
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten
Bedankt voor het vertrouwen het afgelopen jaar! Om jou te bedanken bieden we GRATIS verzending (in België) aan op alles gedurende de hele maand januari.
  • Afhalen na 1 uur in een winkel met voorraad
  • In januari gratis thuislevering in België
  • Ruim aanbod met 7 miljoen producten
  1. Boeken
  2. Literatuur
  3. De Afrikaanse weg

De Afrikaanse weg

een reis van Kaapstad naar Cairo, op zoek naar Afrikaanse oplossingen voor Afrikaanse problemen

Ton van der Lee
Paperback | Nederlands
€ 22,95
+ 45 punten
Levering 2 à 3 werkdagen
Eenvoudig bestellen
Veilig betalen
In januari gratis thuislevering in België (via bpost)
Gratis levering in je Standaard Boekhandel

Omschrijving

een reis van Kaapstad naar Cairo, op zoek naar Afrikaanse oplossingen voor Afrikaanse problemen

De toekomst van Afrika lijkt somberder dan ooit. Oorlog, honger, ziekte, overstromingen, het nieuws blijft slecht.
Westerse oplossingen lijken niet te werken. Miljarden zijn geïnvesteerd in ontwikkelingsprojecten die niets hebben opgeleverd.
Misschien is het tijd voor Afrikaanse oplossingen, die zijn gebaseerd op de eigen traditie. Oplossingen die wel werken.
Misschien is het tijd voor het continent om een eigen weg te zoeken, een Afrikaanse weg.
Ton van der Lee onderneemt in dit boek een speurtocht naar Afrikaanse oplossingen.
Hij koopt een auto in Zuid-Afrika en besluit een tocht te maken die hem dwars door het continent zal voeren. Hij gaat het de mensen vragen. Niet de politici en de professoren, maar de gewone mensen.
In dit reisavontuur ontmoet hij een bonte stoet Afrikanen. Zoals mevrouw Chikulamayembe uit Malawi, die leeft van traditionele spreekwoorden, Wuablem Tefere uit Ethiopië met haar gemeenschap van verstoten vrouwen, Solomon Ojul uit Oeganda met zijn oplossing voor de kindsoldaten, Mama G. uit Soweto, die oude Zoeloe wijsheden gebruikt om seropositieve meisjes te helpen. Mo Ibrahim uit Soedan, die vijf miljoen dollar wil bieden aan elk Afrikaans staatshoofd dat niet corrupt is. Oteng, die vindt dat Afrika door vrouwen geregeerd zou moeten worden, en meneer Jones uit Namibië, die alle hulpverleners het land uit wil zetten.
En nog een heleboel anderen, die hoop voor de toekomst hebben. Mensen met hun eigen ideeën over de Afrikaanse weg. Afrikanen met Afrikaanse oplossingen.

Voor deze heruitgave herzag de auteur de tekst en schreef hij een speciaal voorwoord.

Specificaties

Betrokkenen

Auteur(s):
Uitgeverij:

Inhoud

Aantal bladzijden:
224
Taal:
Nederlands

Eigenschappen

Productcode (EAN):
9789085485544
Verschijningsdatum:
18/06/2025
Uitvoering:
Paperback
Afmetingen:
148 mm x 210 mm
Gewicht:
331 g
Standaard Boekhandel

Alleen bij Standaard Boekhandel

+ 45 punten op je klantenkaart van Standaard Boekhandel
SOLDEN

30% korting

op een mooie selectie boeken en papierwaren
SOLDEN
solden
Standaard Boekhandel

Beoordelingen

We publiceren alleen reviews die voldoen aan de voorwaarden voor reviews. Bekijk onze voorwaarden voor reviews.